Avrupa`da Nasıl Proje Ortağı Bulurum?

Erasmus+ Programının belki de en zor kısmını Avrupa`da projenize uygun bir ortak bulma asaması oluşturmaktadır. Proje gerçekleştirmek isteyen birçok kuruluş Avrupa`da uygun partner bulamadığından dolayı projelerini teslim edememekte veya bulunan ortağın uygun olmadığından dolayı Türkiye Ulusal Ajansı tarafından proje kabul edilmemektedir. Şirketimiz proje kabul aşamasının bu en kritik noktasında ihtiyacı olan kurum ve kuruluşlara yardımcı olmaktadır.

Öncelikle projeyi yazan kurumla beraber detaylı olarak proje analizi yapılmaktadır. Analiz aşamasında proje kapsamında yapılacak hareketlilik faaliyeti detaylandırılmakta, bazen de proje danışmanı arkadaşlarımız projeye artı puan getirecek yeni fikirler sunmaktadır.

Karşılıklı olarak proje detaylandırılması yapıldıktan sonra şirketimiz tarafından ortak arama süreci başlamaktadır. Bu aşama için öngörülen süre ortalama 1-2 haftadır. Ancak bulunacak müstakbel ortağın kurumsallığı, piyasadaki yaygınlığı ve proje yapılacak ülke sayısına göre (projeler genellikle birden fazla ülkelerde yapılmaktadır) bu sürede uzama veya kısalma olması muhtemeldir.

Bulunan proje ortaklarıyla gerekli koordinasyon ve proje teslimi için ihtiyaç duyulan PIC numarası şirketimiz tarafından temin edilmektedir.

Proje ortağı bulmak için yardıma ihtiyacı olan kurum ve kuruluşların linkdeki formu doldurması veya info@projepartneri.com adresine mail atması süreci başlatmak için yeterli olacaktır.